Росен Плевнелиев пожела на новия патриарх църквата да бъде още по-единна. Президентът разцелува по три пъти новия духовен водач негово светейшество дядо Неофит и членовете на Светия синод, които дойдоха тази сутрин в президентството.
„Ваше светейшество, ваши високи преосвещенства, добре дошли. Отваряме сърцата си и вратите на президентската институция за вас, които отварят сърцата си за целя народ за добро, за чисто човешките ценности, за хуманността, за вярата, за духовността. Поздравявам ви с избора, имах честта да бъда свидетел, да бъда част от този процес на издигане, процес на още по-голяма сила и перспектива.", каза Плевнелиев.
Патриархът каза след срещата, че срещата с Плевнелиев, както винаги е била полезна и приятна./БЛИЦ