Смрад и зловоние над Ботевград

https://blitz.bg/obshtestvo/smrad-i-zlovonie-nad-botevgrad_news145675.html Blitz.bg

Повече от седмица Ботевград и близките му села се обгазяват от горящо сметище. Дим и воня се носят на километри от запаления буклучарник, който се намира извън града.

Една от версиите за запалването на депото е умишлен палеж, който щял да освободи място за нов боклук. Според друга - жегите са провокирали тлеенето. Третата версия, която е най-вероятна, е, че ромите са драснали клечка кибрит, за да се докопат по-лесно до металните отпадъци.

От два дни върху димящите участъци се изсипва пръст, която се заравнява с багери. Засега обаче това не спасява положението. За да се вземат по-сериозни мерки, местните хора заедно с техните лични лекари правят подписка. Според тях институциите, от които зависи решаването на проблема, не си вършат работата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай