Снегът блокира България - вече забраниха движението на ТИР-ове

Огромни преспи, снегонавявания и нулева видимост усложняват тежката ситуация

https://blitz.bg/obshtestvo/snegat-blokira-balgariya-veche-zabraniha-dvizhenieto-na-tir-ove_news129873.html Blitz.bg

Забранява се движението на тежкотоварни автомобили над 10 тона, независимо дали са вътрешни или транзитни, до второ нареждане в цялата страна. Това е съобщил заместник-министърът на вътрешните работи Веселин Вучков пред в. “Дневник”, който посочил, че трябва да се почистят огромните преспи, които на места са над един метър. На места АПИ и полицията могат да въведат и допълнителни ограничения, предупреди той.

Камионите ще бъдат насочвани към определени предварително места за почивка, а когато те бъдат запълнени - към други разширения по пътищата, заяви още Вучков.

Снегът отново е блокирал страната. Автомагистрала "Люлин" е затворена и в двете посоки поради снегонавяване, съобщава АПИ. Автомагистрала "Люлин" се затваря и в двете посоки, поради снегонавяване, от Ситуационния център на Агенция "Пътна инфраструктура" съобщават, че в разчистването са включени 922 броя пътно-почистваща техника.

Автомагистралите "Тракия", "Хемус" и "Марица" са със заснежена и обработена пътна настилка. Републиканските пътища са проходими при зимни условия.

Ураганен вятър духа в Дупница. Хората разказват, че такъв не помнят от години. Преспи се образуват както по главен път Е-79, така и на изхода за Дупница в посока Самоков и входа за Сапарева баня, информират от Областно пътно управление.

От полунощ е затворен пътят от Кюстендил за Бобов дол, след село Горна Гращица в посока миньорския град, заради снегонавявания и образувани преспи. Преспи са се образували през нощта и на "Черна нива", по пътя Кюстендил - Дупница, но те са разчистени, допълни дежурният диспечер. "Молим шофьорите да пътуват с повишено внимание и ако не е наложително, да не тръгват на път", каза директорът на ОПУ Юлияна Божилова, която проверява ситуацията в община Дупница.

Остава в сила ограничението за товарните автомобили, които трябва да са с вериги, без ремаркета и полуремаркета по пътя от Кюстендил за ГКПП-Гюешево, след село Жиленци.

Всички пътища в област Разград се затварят за движение на моторни превозни средства. Затворени за движение са и всички пътищата на територията на Русе.

В област Ямбол товарните автомобили да се движат без ремаркета и полуремаркета по път ІІІ-707 Петолъчката-Средец и път ІІІ-7072 Ямбол-Недялков-Средец.

Верижна катастрофа със седем автомобила затвори пътя Разград - Шумен. Инцидентът е станал близо до разклона за Радинград, малко преди село Ушинци. Пострадали няма.

Тежка верижна катастрофа на 7 автомобила затвори пътя Разград – Шумен.

Силните снегонавявания водят до почти нулева видимост. Около 05.20 часа по пътя Кубрат - Беловец е закъсал лек автомобил, който по-късно е бил изтеглен. В преспите останал и бус, пълен с работници на "Тракция" - Самуил, който също е изтеглен.

Има проблеми със снега по жп линията София-Кулата.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай