Руснаци протестират и във Варна

https://blitz.bg/obshtestvo/rusnaci-protestirat-i-vav-varna_news124477.html Blitz.bg

Руски граждани, живеещи във Варна, организираха протест пред консулството на Руската федерация в морския град заради нарушенията на изборните правила при проведените преди седмица парламентарни избори, съобщи БНР.

Недоволните от победата на управляващата партия на Владимир Путин и Дмитри Медведев се събират, за да заявят, че смятат резултатите от вота за фалшифицирани.

Митингът има официално разрешение от община Варна, съобщиха организаторите. Те призовават към него да се присъединят и български граждани, които смятат, че демокрацията в Русия е застрашена от действията на управляващата партия./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай