Кандидатурата на Светльо Витков от "Хиподил" за президент предизвика масови бъзици в нета.
Безспорно интересен обаче се оказа фактът, че Витков смята да се кандидатира за държавен глава, докато не спечели битката - дори и опитите да бъдат до края на живота му...
- Витков, прочетох едно мнение в интернет – „по-добре да гласувам за Витков пред избора Алексей Петров”. Всъщност доста хора ще гласуват за вас – наясно ли сте какво може да очаквате от противниците си, например от Трактора...?
- Винаги очаквам неочакваното, а и не смятам, че останалите кандидати са ми противници. Това е политическо риалити, в което всеки се представя според стратегията на кампанията си.
Спортът и музикалният живот са ме засичали с много хора.
Повече ме познават мен, аз познавам по-малко.
- Да, прав сте, че политиката отдавна е навлязла в територията на шоубизнеса, но вярвате ли, че ще стигне дотам шоумен да стане президент, както пишете в личната си фейсбук страница?
- А защо не? След 21 години политически цирк и клоунада, защо не един шоумен да не стане водещ на това риалити?
- Колко струват гласовете на хората, Витков – сигурна съм, че разполагате с подобна информация? Кой купува гласове?
- Гласовете на хората излизат скъпо на тези, които си ги продават. Кой купува гласове ли? Този, който не може да ги спечели.
- Колко струва предизборната ви кампания?
- Предизборната кампания започва официално на 23 септември. Ще ви кажа точно колко ни струва кампанията на 23 октомври. Но сега ни струва много ....усилия, напрежение ескалиращи в смях ....(и малко по-сериозно, ако обичате). Рекламни клипове по телевизиите няма да има. Не мога да повярвам, че се наливат толкова много пари за предизборни кампании, а в същото време хората не могат да си платят тока.
- Витков, не мога да не ви попитам – не сте ли се допитвал по време на кампанията до Бриго Аспарухов, който е баща на вашата PR-ка? Все пак това е човек, от когото можете да почерпите доста опит, доста съвети, тактики, ако щеше...
- Първо Светла Аспарухова е мой приятел, чието мнение съм ценял през годините.
До баща й не виждам причина да се допитвам.
За ПР-а ми се грижи екип от професионалисти. Нашата кампания няма цвят и няма мирис. Има кауза и тя е да се преброим с тези, които не искаме да ни мислят за овце и едни и същи лица и политическите партии да са наши пастири. Зад мен не допускам никой (от малък).
- Псуват ли много политиците, г-н Витков? Българинът го прави по много от край време... И доколко печеливше е подобно поведение по време на избори?
- Псуването е вид изразходване на негативна енергия. Колкото до политиците, не знам дали псуват много, но знам, че народът псува политиците. Не може да има печаливше псуване, защото това не променя нищо.
- В едно интервю казвате, че президентската ви кандидатура ще продължи... цял живот. Означава ли това, че ако сега не спечелите, ще продължите с опитите?
- Докато смъртта ни раздели! И не по-късно от това.
Едно интервю на Анелия ПОПОВА
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.