Кой уби Васа Ганчева?

https://blitz.bg/analizi-i-komentari/koy-ubi-vasa-gancheva_news112248.html Blitz.bg

Бог да я прости Васа Ганчева! Крива, права, съдът господен решава за рая ли е или за ада.

Тя комай ада си го изкара на земята. Изгоря за едни мижави 500 лв. Пазареше се с Иван и Андрей и те я заснеха със скрита камера. Корупционният скандал смаза имунната система на тв режисьорката. За месец и три дни я довърши. 500 лева я вкараха в гроба.

Докато екссоциалната министърка Емилия Масларова цъфти при обвинения, че е злоупотребила с 11 милиона!? Докато Веселин Георгиев- Батко го разследват за 120 млн. лева. И през това време щастливецът митка на свобода и изкупи имоти за няколко десетки милиона!? Свеж, изправен, горд. Докато бизнесменът Христо Ковачки е обвинен в укриване на данъци за 16 милиона и откупи свободата си с гаранция от 300 000 лв. По-достолепен е от всякога.

И т. нат., и т. нат. Примери до пъкъла и обратно. А Васа не издържа на стреса от едно спорно обвинение за едни никакви 500 лв. Да ви говори нещо това? Наличие на съвест. Чувство за вина. Покаяние. Изкупление.
Дори да е невинна се изживя като виновна. И плати греховете на всички тия корумпета от елита, които за единия милион са готови и пенсиите на майките си да приватизират.

Бог да я прости Васа Ганчева. И не е зле издателите й да вдигнат една църква, защото тя е третият техен външен автор, екзекутиран публично. Георги Стоев и Боби Цанков ги разстреляха с куршуми, Васа - с думи.
Прокълнат занаят. Не е за светци. Но не е справедливо все малкият човек да го отнася. Време е олигарх да падне, покосен от гузна съвест.

Милен Милушев
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.