Учени от ЕС не считат зеленчуците виновни за стомашната инфекция

https://blitz.bg/svyat/ucheni-ot-es-ne-schitat-zelenchucite-vinovni-za-stomashnata-infekciya_news110179.html Blitz.bg

Италиански учени не са успели да получат доказателства, че зеленчуците са източник на стомашната инфекция, разпространяваща се в Европа, съобщи Agence France Presse. Агенцията се позовава на резултатите от контролната лаборатория на ЕС по стомашни инфекции в Рим.

Според изследователите тревогата от употребата на европейски зеленчуци няма реални основания.

Епидемията от стомашната инфекция започна през май в Германия. Към началото на юни броят на смъртните случаи е достигнал 17, а заразените в тежка форма от бактерията Ешерехия коли наброяват над 1500 души.

Първоначално бе считано, че източник на инфекцията са краставици от Испания, след това под подозрение попаднаха доматите и салатите, поради което няколко държави въведоха забрана за внос на испански пресни зеленчуци. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай