На всеки 4 дни изниква милионер в България

https://blitz.bg/obshtestvo/na-vseki-4-dni-iznikva-milioner-v-balgariya_news108296.html Blitz.bg

84 нови милионери се появиха у нас за една година. Това означава, че на всеки четири дни е изниквал по един нов богаташ със седемцифрен депозит в банка, пише "Телеграф".

Според статистиката на БНБ към края на март броят им възлиза вече на 479 души.
 
Богаташите кътат средно по 2,5 милиона лв. в банките. Общото им имане на депозит в трезорите е 1,21 млрд. лв.

В същото време средният българин има по 110 лв. в банка.

Българската икономика излиза по-бавно от кризата от другите страни от Европейския съюз, пише в. "Сега". През първите три месеца на годината нейният ръст е едва 0.4%, докато средният за съюза е 0.8%. Това сочат данните на Националния статистически институт (НСИ) и Евростат.

Икономистите смятат, че това е сигнал, че не може да се разчита единствено на износа за възстановяването на родното стопанство.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай